A Varaderon zajló 51. Capablanca emlékverseny negyedik fordulójában Almási Zoltán megszerezte első győzelmét. Tetszetős gyaloglépéssel használta ki a kubai Lazaro Bruzon Batista tisztjeinek sebezhető helyzetét. Az egypontos előnnyel vezető ukrán Vaszilij Ivancsuk gyorsan remizett a bolgár Ivan Cseparinovval. A kubai Leinier Dominguez Perez előnyösebb állásban kötött békét az ukrán Jurij Krivorucskoval. Az első félidő utolsó fordulójában Almási sötéttel Cseparinovval mérkőzik meg.

capmem12-01

A negyedik fordulóban Almási Zoltán első győzelmét aratta. A kedvenc Réti megnyitást játszotta meg, és a kubai Lazaro Bruzon Batista elhibázott bástyalépésére előnybe került. Ellenfele nehéz állásában súlyos időzavarba is került, a taktikai csapásokkal szemben tehetetlen volt. Nagymesterünk tetszetős 21.e5! lépése eldöntötte a parti sorsát.

Az egypontos előnnyel vezető ukrán Vaszilij Ivancsuk a nyitásban nem jeleskedett, gyors döntetlen lett a bolgár Ivan Cseparinov elleni játszmája.

A kubai Leinier Dominguez Perez meglepő módon jól játszható állását döntetlenre adta az ukrán Jurij Krivorucskoval szemben.

A 4. forduló eredményei:
Jurij Krivorucsko (ukrán, 2682) – Leinier Dominguez Perez (kubai, 2723) döntetlen (Olasz megnyitás, 35)
Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2710) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2687) döntetlen (Spanyol négyeshuszárjáték, 18)
Almási Zoltán (magyar, 2688) – Lazaro Bruzon Batista (kubai, 2681) 1 – 0 (Réti megnyitás, 29)

1.Vaszilij Ivancsuk 3 pont
2-5. Jurij Krivorucsko, Ivan Cseparinov, Leinier Dominguez Perez és Almási Zoltán 2